posao i studiranje

Ići dole

posao i studiranje Empty posao i studiranje

Počalji od lakibalb taj Pet 4 Jun 2010 - 19:19

Moze li neko da mi kaze koliko je obavezno dolaziti na predavanja? Radim svaki drugi dan, a hteo bih da upisem ovu skolu, a da pritom ostanem na poslu, pa me interesuje da li je to moguce, i da li postoji ona fora "vanredno syudiranje" kad samo izlazis na ispite a ne ides na predavanja? Unapred hvala na odgovoru..................

lakibalb
Gost

Nazad na vrh Ići dole

posao i studiranje Empty Re: posao i studiranje

Počalji od Mehighlow taj Pet 4 Jun 2010 - 19:41

Mozes i da radis i da studiras, ali gledaj da sto cesce ides do skole i da budes u toku. Znaci da znas kad su kolokvijumi, ispiti, testovi...sebi ces da olaksas ako znas kad se sta desava i ako polazes kolokvijume. Ja sam na prvoj bio u fazonu da dajem cele ispite i zajeb'o sam se. Imam jos 4 i ko zna kad cu da ih dam, a drugu sam davao preko kolokvijuma i najverovatnije cu u ovom roku da je ocistim.
Mehighlow
Mehighlow

Broj poruka : 47
Datum upisa : 08.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shila taj Ned 6 Jun 2010 - 11:51

Ja sam zaposlena i naravno da mi je teze nego kolegama koji nisu. E sad moj utisak je sledeci
1. Bodovi za redovno pohadjanja nastave - kod nekih profesora sa potvrdom mozes da ih dobijes iako nisi bio prisutan na nastavi, ali naravno moras potvrdu iz firme ili gde vec radis da prilozis tom profesoru.
2. Kolokvijum je pola posla zaista, da izlazis redovno i polazes , jer manje za ispit imas da ucis. Svi dele gradivo na kol 1 kol 2 , pa na ispitu ti ostane trecina gradiva
3. Nisu popustvljivi prema zaposlenim studentima u smislu ...jao on radi ajde da ga pustimo i to nemoj da ocekujes.
I naravno postoje profesori koje to uopste ne interesuje sto si zaposlen pa i nije preporucljivo da im se obratis po sistemu " znate ja radim " , nego jednostavno gledaj da izguras svoje prisustvo kod njega koliko je moguce . Pa i ako ne dobijes te bodove za prisustvo , sta da se radi , nije strasno toliko. Ja se maksimalno trudim da idem na predavanja i pisem jer , zaista to sto oni izgovore na predavanju tebi znaci , jer znas posle sta da ucis kako , a i naravno nesto ostane u glavi Smile
Uopsteno moj utisak je da - moguce je studirati i raditi , dosta truda, trke sa vremenom , potrosenih zivaca, ali valjda ce se isplatiti.
shila
shila
Admin

Broj poruka : 78
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shila taj Ned 6 Jun 2010 - 11:59

......da " vanredno " to vec 10 godina ne postoji u Srbiji , svi su redovni , a samo je razlika ko je na budzetu a ko nije . Tako da ako mislis da upisujes ucini to sto pre , jer se suska da je neki zakon u pripremi da zaposleni nece moci studirati , ja mislim da od te price nema nista , al ovde je sve moguce.
I jos nesto da dodam , skola je skroz OK nemoj se dvoumiti ako imas u planu neku slicnu skolu tipa hotelijerska ili visa poslovna , sega mega i te fore, ova skola ipak ima neki da kazem status i nije izvikana , ima dosta dobrih i kvalitetnih profesora i zaista se trude da odrze nivo. Nude praksu u Grckoj i naravno u gradu po agencijama , ima dosta desavanja ...izleti ..itd, sto bi rekli matorci " moderna skola " Smile
pisi ako nesto te interesuje
pozdrav
shila
shila
Admin

Broj poruka : 78
Datum upisa : 28.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kalimero79 taj Sub 5 Feb 2011 - 18:19

zNA LI NEKO ZASTO MI NI JEDAN OD PROFESORA NE DOZVOLJAVA DA POLAZEM IZ KOLOKVIJUMA. UPISALA SAM 99. I TADA POLOZILA VECINU ISPITA, OSTALO MI JE JOS 4. HVALA UNAPRED

kalimero79

Broj poruka : 13
Datum upisa : 02.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Милек taj Ned 6 Feb 2011 - 2:11

зато што си уписала 99...ја сам 2007 и нису ми дали у трећој да полажем геос преко кол.
Милек
Милек

Broj poruka : 99
Datum upisa : 14.05.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kalimero79 taj Uto 8 Feb 2011 - 0:00

hvala na odgovoru:)

kalimero79

Broj poruka : 13
Datum upisa : 02.02.2011